Zabieranie głosu w Autoliv: ważniejsze niż myślisz

Dziękujemy za odwiedziny! Poniżej omówimy następujące kwestie:

  • Zabieranie głosu: co oznacza i dlaczego jest ważne?
  • Co możesz teraz zrobić?/li>
  • Sposoby zabierania głosu

Czy chcesz zgłosić wątpliwości dotyczące zgodności?

Speak Up Video

Dziękujemy za odwiedzenie strony, na której przedstawiamy wskazówki dotyczące Zabierania Głosu w Autoliv.

Obejrzyj film z Mikaelem Brattem, prezesem i dyrektorem generalnym Autoliv, i dowiedz się więcej o tym, co oznacza Zabieranie Głosu w Autoliv

Zabieranie głosu: co to oznacza w Autoliv?

W firmie Autoliv, w której realizujemy misję ratowania ludzkiego życia i której produkty nigdy nie dostają drugiej szansy, zabieranie głosu to podstawowy sposób pracy. Wartość takiej postawy wynika nie tylko z umiejętności szybszej identyfikacji błędów i nieodpowiednich zachowań, ale również ze szczerych dyskusji w zespołach, lepszej integracji różnorodnych pomysłów i perspektyw, a także dociekliwych rozmów, które odbywają się przy poszanowaniu odmienności.

Dzięki temu w Autoliv ratujemy ludzkie życie.

 

Co możesz teraz zrobić?

Wszyscy dziś możemy zrobić jedną ważną rzecz: możemy otworzyć się podczas interakcji z naszymi współpracownikami i liderami oraz wykazywać się dociekliwością i uczciwością. Sposób, w jaki zabieramy głos i prowadzimy z naszymi współpracownikami dyskusje z poszanowaniem różnorodności, leży u podstaw wszystkiego, co robimy w Autoliv. Najedź kursorem na którąś z poniższych ikon, aby dowiedzieć się więcej.

How we Speak Up and the respectful discussions we have with colleagues touches everything we do at Autoliv. Hover over any of the icons below for more information.

Bezpieczeństwo i higiena pracy Kodeks postępowania Q5 Kluczowe zachowania Jidoka Integracja Infolinia

Różne sposoby zabierania głosu

Przede wszystkim pamiętaj, że zarówno Ty, jak i Twoi współpracownicy zabieracie głos przez cały czas. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre tematy i kwestie omawia się nieco trudniej niż inne. Mamy nadzieję, że z czasem w całej firmie Autoliv wszyscy poczujemy się na tyle bezpiecznie, że będziemy poruszać każdy problem bezpośrednio ze swoim menedżerem, lokalnym liderem czy współpracownikiem specjalistą. Na wypadek sytuacji, w których z dowolnego powodu nie będzie to możliwe, przewidzieliśmy dodatkowe sposoby poufnego zgłaszania wątpliwości:

Zespół ds. zgodności Infolinia Współpracownicy specjaliści (np. z działu kadr, BHP, APS, jakości, prawnego) Inni zaufani liderzy Bezpośredni przełożony Speak up.

W firmie Autoliv nie toleruje się działań odwetowych i nękania w odpowiedzi na zgłoszenie wątpliwości w dobrej wierze za pośrednictwem infolinii lub w inny dowolny sposób. Więcej szczegółów znajduje się tutaj .Kodeks postępowania.