Autoliv’de Ses Çıkarmak: Düşündüğünüzden daha fazlası

Ziyaretiniz için teşekkürler! Sitede aşağıda belirtilenleri keşfedeceksiniz:

  • Ses çıkarmak: Ne anlama gelir ve neden önemlidir?
  • Şimdi ne yapabilirsiniz?
  • Ses Çıkarma Yolları

Bir uyumluluk endişesi mi bildirmek istiyorsunuz?

Speak Up Video

Autoliv'de Speaking Up hakkında rehberlik ettiğimiz siteyi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Autoliv Başkanı ve CEO'su Mikael Bratt ile olan videoyu izleyin ve Autoliv'de Speaking Up'ın ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ses çıkarmak: Autoliv’de ne anlama gelir?

Daha Fazla Hayat Kurtarma vizyonuna sahip olduğumuz ve ürünlerimizin asla ikinci bir şansının olmadığı Autoliv’de, Ses Çıkarma, çalışma yöntemlerimizin özünde yer alır. Değeri sadece hataları ve kötü davranışları daha hızlı tespit etmekten değil, aynı zamanda daha samimi ekip tartışmalarından, farklı fikirler ve bakış açılarının daha fazla kapsanmasından ve meraklı ancak saygılı tartışmalardan ileri gelir.

Autoliv’de bunu gerçekleştirdiğimizde de, daha fazla hayat kurtarmış oluruz.

 

Şimdi ne yapabilirsiniz?

Bugün hepimizin yapabileceği en önemli şey, iş arkadaşlarımız ve liderlerimizle etkileşimlerimizde açık, ilgili ve dürüst olmaktır.

Sesimizi Çıkarma şeklimiz ve iş arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz saygılı tartışmalar, Autoliv’de yaptığımız her şeyi etkiler.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki simgelerden herhangi biri üzerinde gezinin.

Sağlık ve Güvenlik Davranış Kuralları Q5 Temel Davranışlar Jidoka Kapsama Yardım Hattı

Ses çıkarmanın değişik yolları

İlk olarak, sizin ve iş arkadaşlarınızın her zaman sesinizi çıkardığınızı unutmayın. Bununla birlikte, bazı konuların veya sorunların tartışılmasının diğerlerinden biraz daha zor olabileceğini hepimiz biliyoruz. Umudumuz o ki, zamanla Autoliv’in tüm bölümlerinde her birimiz bir konuyu müdürlerimize, yerel bir lidere veya uzman iş arkadaşımıza tam bir güvenle doğrudan dile getirebileceğimizi bileceğiz. Bunun mümkün olmadığı durumlarda (nedeni ne olursa olsun), kaygılarınızı güvenle dile getirmek için mevcut başka yollar var:

Uyumluluk ekibi Yardım Hattı Uzman iş arkadaşları (örn. İK, HSE, APS, Kalite, Hukuk) Diğer güvenilir liderler Direkt yönetici Speak up.

Autoliv, Yardım Hattı veya başka bir yoldan iyi niyetle bir kaygının dile getirilmesinin akabinde hiçbir biçimde misilleme, taciz veya kısas olayına müsamaha göstermez. Daha fazla bilgi için, bkz.Davranış Kuralları.